| MOQ: | 1 |
| Price: | $1300-1500 |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Model | CH--GBP48-200W |
| Nominal Voltage | 48V |
| Nominal Capacity | 200Ah |
| Nominal Energy | 9.6 kWh |
| Operating Voltage Range | 42V - 54.75V |
| Recommended Charging Voltage | 51.75V |
| Standard Charge/Discharge Current | 0.5C |
| Operating Temperature | -30°C to 60°C (Recommended: 10°C to 35°C) |
| Cycle Life | 5000+ cycles at 80% DOD |
| Dimensions (D*W*H) | 682 * 465 * 276 mm |
| Weight | 93 kg |
| Protection Level | IP20 |
| Cooling Method | Natural Air Cooling/Intelligent Fan |