| MOQ: | 1 |
| Price: | $700-900 |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Model | CH-LVWES05-G1 |
| Battery Type | LiFePO4 |
| Rated Energy | 5.12 kWh |
| Rated Capacity | 100 Ah |
| Scalability | Parallel connection up to 16 units |
| Nominal Voltage | 51.2 V |
| Operating Voltage | 43.2-58.4 V |
| Recommended Charge/Discharge Current | 50 A |
| Maximum Charge/Discharge Current | 100 A |
| Recommended Depth of Discharge | ≤ 90% |
| Dimensions (W/H/D) | 480 × 500 × 155 mm |
| Weight | 47 kg |
| IP Rating | IP20 |
| Operating Temperature | Charge: 0-60°C / Discharge: -20-60°C |
| Storage Temperature | -20-35°C |
| Cycle Life | ≥ 6000 cycles |
| Installation | Wall-Mounted / Floor-Mounted |
| Communication | CAN2.0 / RS485 |
| Warranty Period | 10 years |
| Certifications | IEC62619-CB, CE, UN38.3 |