| MOQ: | 1 |
| Price: | $2400-2600 |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Battery Data | |
|---|---|
| Model | W5-15K |
| Cell Chemistry | LFP/102Ah |
| Rated Energy | 15.66kWh |
| Pack Configuration | 3P16S |
| Rated Voltage | 51.2V |
| Operating Voltage Range | 44.8-57.6VDC |
| PV Input | |
| Max. PV Input Power | 5,000W |
| Max. PV Input Voltage | 500V |
| MPPT Voltage Range | 150-500V |
| Start-up Voltage | 370V |
| Number of MPPTs | 1 |
| Max. PV Input Current per MPPT | 60A |
| AC Input & Output | |
| Rated Input/Output Power | 5,000W |
| Rated Input/Output Voltage | 220V/230V/240V (Adjustable) |
| Rated AC Frequency | 50/60Hz |
| Max. Output Current | 22A |
| Total Harmonic Distortion (THDi) | <3% |
| Power Factor | 0.8 Leading to 0.8 Lagging |
| Grid Transfer Time | 20ms |
| Grid Connection | Single Phase |
| General Data | |
| Dimensions (W×D×H) | 600×163×1,355 mm |
| Weight | 155.2 kg |
| Altitude | 4,000m (Derating above 1,000m) |
| Display | LCD Display |
| Safety Protection | High/Under Voltage Protection, Short Circuit Protection, Overload Protection |
| BMS Communication | CAN/RS485 |
| IP Rating | IP21 |
| Operating Temperature | -15~60℃ (Battery: 0~40℃) |
| Relative Humidity | 20%~95% (No Condensing) |
| Cycle Life | 6,000 Cycles |
| Installation Method | Wall-Mounted |
| Certifications | CE, RoHS, UN38.3 |