| MOQ: | 1 |
| Price: | $500-700 |
| Payment Terms: | Western Union,T/T,D/P,L/C,D/A |
| Model | CH—ED11048EMH |
| AC Input Voltage | 220VAC (Standard) / 110VAC (Custom) |
| Input Voltage Range | 90~280VAC±3V (Normal Mode) 170~280VAC±3V (UPS Mode) |
| Input Frequency | 50/60Hz±5% |
| Rated Output Power (Battery Mode) | 11000W |
| Rated Output Power (PV Mode) | 12000W |
| Output Voltage | 220/230/240VAC±5% |
| Output Frequency | 50/60Hz±0.1% |
| Output Waveform | Pure Sine Wave |
| Transfer Time | ≤10ms (UPS Mode) / ≤20ms (INV Mode) |
| Peak Power | 22000VA |
| Battery Rated Voltage | 48Vdc |
| PV Charging Mode | MPPT*2 |
| Max PV Input Power | 25000W |
| MPPT Input Voltage Range | 90-500Vdc |
| Optimal VMP Range | 300-400Vdc |
| Max PV Input Voltage | 500Vdc |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Noise Level | ≤50dB |