| MOQ: | 1 |
| Price: | $300-$500 |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Specification | CH-AC0070-BE-34 |
|---|---|
| Input Type | 1P+N+PE |
| Rated Voltage | 220V AC |
| Rated Current | 32A |
| Frequency | 50/60Hz |
| Output Voltage | 220V AC |
| Maximum Current | 32A |
| Rated Power | 7kW |
| Charging Connector | National standard charging gun, CCS1, CCS2 |
| Cabinet Material | Galvanized Steel |
| Front Panel | Black Tempered Glass |
| Indicator | Green/Yellow/Red |
| LCD Screen | 4.3-inch LCD touch screen |
| Card Reader | Contactless card reader |
| Startup Mode | Password/RFID card/QR code |
| Emergency Stop | YES |
| Wi-Fi | Optional |
| Ethernet | Optional |
| 4G | Default/Optional |
| Communication Protocol | National Standard, OCPP1.6 |
| Protection Level | IP54 |
| Installation | Wall-mounted/Floor-mounted (stand support) |
| Working Temperature | -20°C to +50°C |
| Working Humidity | 5% to 95% |
| Working Altitude | <2000m |
| Product Size | 356*221*136MM (H*W*D) |
| Package Size | 490*330*210MM (L*W*H) |
| Net Weight | 3.4kg |
| Gross Weight | 4.2kg |
| Outer Packaging | Carton |