| MOQ: | 1 |
| Τιμή: | $1800-2000 |
| Όροι πληρωμής: | D/A,L/C,D/P,T/T,Western Union |
CE RoHS Ηλιακή μπαταρία Επιστροφή στο σπίτι 10,44kWh ESS Ηλιακή μπαταρία
λειτουργεί ως οικιακός ενεργειακός κόμβος που τοποθετείται στον τοίχο, αυτή η μονάδα "όλα σε ένα" κλιμακώνεται από 10,44kWh και ενσωματώνει τον μετατροπέα και την είσοδο φωτοβολταϊκής ενέργειας.εξασφαλίζει το ρεύμα για βίλες ή γραφεία στο σπίτι, και αλλάζει σε εφεδρική λειτουργία εντός 20 ms κατά την περίπτωση αποτυχίας του δικτύου.
● Αποδοτικό από πλευράς κόστους και ανθεκτικό
Χρησιμοποιώντας την τεχνολογία λιθίου σιδήρου φωσφορικού (LiFePO4), η διάρκεια κύκλου έως 6000 κύκλους, υποστηρίζει την καθημερινή χρήση για περισσότερα από 15 έτη, μειώνοντας μακροπρόθεσμα το λειτουργικό κόστος.
● Ενιαία είσοδος φωτοβολταϊκών MPPT
Υποστηρίζει είσοδο φωτοβολταϊκής ισχύος έως 5kW, περιοχή MPPT 150-500V, συμβατή με τις περισσότερες φωτοβολταϊκές μονάδες.
● Ρυθμιζόμενος συντελεστής ισχύος
Δυναμικός συντελεστής ρυθμιζόμενος από 0,8 που οδηγεί σε 0,8 καθυστέρηση, συμβατός με διάφορες απαιτήσεις δικτύου.
● Υψηλή αποδοτικότητα και χαμηλό THDi
Η ισχύς THDi < 3%, υψηλή ποιότητα ισχύος, ασφαλής για ευαίσθητα ηλεκτρονικά.
● Γρήγορη μεταφορά μέσω δικτύου
Χρόνος μεταφοράς δικτύου 20 ms, διασφαλίζοντας την αδιάλειπτη λειτουργία σημαντικών συσκευών.
● Έξυπνη επικοινωνία
Υποστηρίζει την επικοινωνία CAN/RS485 για ενσωμάτωση σε συστήματα διαχείρισης ενέργειας, επιτρέποντας την απομακρυσμένη παρακολούθηση και λειτουργία και διαχείριση για τη βελτίωση της αποτελεσματικότητας διαχείρισης.
● Σύγχρονη σχεδίαση
Σχεδιασμός με τοποθέτηση στον τοίχο, εξοικονόμηση χώρου και μείωση του καθαρισμού.
![]()
| Δεδομένα μπαταρίας | |
| Σχήμα | W5-10K |
| Κυτταρική Χημεία | ΛΕΠ/ 102Ah |
| Ονομαστική ενέργεια (kWh) | 100,44 kWh |
| Διαμόρφωση συσκευασίας | 2P16S |
| Ονομαστική τάση (V) | 51.2V |
| Περιοχή τάσης λειτουργίας (VDC) | 44.8-57.6VDC |
| Εισφορά PV | |
| Μέγιστη ισχύς εισόδου φωτοβολταϊκών (W) | 5,000W |
| Μέγιστη ΦΩ τάση εισόδου (V) | 500V |
| Περιοχή τάσης MPPT (V) | 150-500V |
| Τεχνική μέθοδος | 370V |
| Αριθμός MPPT (PC) | 1 |
| Μέγιστο ρεύμα εισόδου PV ανά MPPT (A) | 60A |
| Εισαγωγή και έξοδος εναλλακτικού ρεύματος | |
| Ονομαστική ισχύς εισόδου/εξόδου (W) | 5,000W |
| Ονομαστική τάση εισόδου/εξόδου (V) | 220V/ 230V/ 240V (προσαρμόσιμο) |
| Διορισμένη συχνότητα εναλλασσόμενου ρεύματος (Hz) | 50/ 60Hz |
| Μέγιστο ρεύμα εξόδου (A) | 22Α |
| Συνολική αρμονική στρέβλωση (THDi) | < 3% |
| Παράγοντας ισχύος | 0.8 που οδηγεί σε 0.8 καθυστέρηση |
| Χρόνος μεταφοράς στο δίκτυο (ms) | 20 ms |
| Σύνδεση δικτύου | Μία φάση |
| Γενικά δεδομένα | |
| Μέγεθος (W*D*H) (mm) | 600x163x1,005 |
| Βάρος (kg) | 108 |
| Υψόμετρο (m) | 4,000m (αποβάθμιση άνω των 1,000m) |
| Εμφάνιση | Εικονική οθόνη |
| Προστασία της ασφάλειας | Προστασία από υψηλή/κάτω τάση, προστασία από βραχυκύκλωμα, προστασία από υπερφόρτωση. |
| Επικοινωνία BMS | Οδηγία 2009/72/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου |
| Αξιολόγηση ΙΠ | IP21 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας (°C) | -15~60°C (μπαταρία: 0~40°C) |
| Σχετική υγρασία | 20%~95% (χωρίς συμπύκνωση) |
| Ζωή κύκλου | 6,000 Κύκλοι |
| Μέθοδος εγκατάστασης | Εγκατασκευασμένο στον τοίχο |
| Πιστοποιητικά | CE, RoHS, UN38.3 |