| MOQ: | 1 |
| Price: | $300-500 |
| Payment Terms: | L/C,D/A,D/P,Western Union,T/T |
| Model | CH-ED6248EMH |
| AC Input Voltage | 220VAC (Normal) / 110VAC (Customize) |
| Input Voltage Range | 90-280VAC±3V (Normal Mode) 170-280VAC±3V (UPS Mode) |
| Input Frequency | 50/60Hz±5% |
| Rated Power | 6200W |
| Output Voltage | 220/230/240VAC±5% |
| Output Frequency | 50/60Hz±0.1% |
| Output Wave | Pure Sine Wave |
| Transfer Time | ≤10ms (UPS) / ≤20ms (INV) |
| Peak Power | 12400VA |
| Grid Voltage Range | 170-265VAC |
| Power Factor Range | >0.99 |
| Peak Efficiency (DC/AC) | 98% |
| Battery Rated Voltage | 48Vdc |
| Max PV Input Power | 6200W |
| MPPT Input Voltage Range | 60-500Vdc |
| Max PV Input Voltage | 500Vdc |
| Max PV Input Current | 18A |
| Operating Temperature | -10°C to 50°C |
| Noise Level | ≤50dB |